Oferujemy usuwanie z otoczenia gryzoni, takich jak myszy czy szczury. Obsługujemy klientów indywidualnych, instytucje i firmy. Zapraszamy do współpracy np. magazyny, szkoły, przedszkola, hotele czy restaurację. Działamy zgodnie z wymogami HACCP. Zapraszamy do kontaktu.

Zwalczanie szczurów

deratyzacja-szczur

Zwalczanie myszy

deratyzacja-mysz

Szkodliwość gryzoni

Cykliczna deratyzacja może nas uchronić przed niszczeniem elementów konstrukcji budynków, sprzętu – np. przegryzanie przewodów elektrycznych, niszczenie mebli, uszkodzenia towaru, zanieczyszczanie odchodami produktów spożywczych i nie tylko, wyrządzanie znacznych strat finansowych.

Dodatkowo szczury i myszy stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla dzieci, osób starszych, oraz o osłabionym układzie odpornościowym. Gryzonie oprócz tego, iż niszczą dobra materialne, przenoszą także choroby.

Ślady gryzoni

Szczury i myszy pozostawiają po sobie plamy, które są mieszaniną tłuszczu, brudu i niekiedy moczu. Częstym śladem jaki możemy zauważyć są również uszkodzenia drewna i magazynowanych towarów. Gryzonie często rozdrabniają napotkany papier i karton, który służy im później do budowy gniazda. Poza tym gryzonie regularnie ścierają i ostrzą siekacze stąd uszkodzenia w drewnie.

Kształt i rozmiar odchodów pomaga w identyfikacji gatunku. Odchody szczurów mają średnio 11mm długości i 5mm szerokości, natomiast myszy 4mm długości i 1 mm grubości. Jeżeli odchody gryzoni są miękkie i błyszczące, znaczy to, że nadal są żywe i obecne na danym terenie. Duże i małe odchody mogą wskazywać na to, że doszło do rozmnożenia populacji.

W usługę wlicza się

dojazd do klienta, kontrola pomieszczeń, wyznaczenie punktów krytycznych, po ocenie stanu podjęcie odpowiednich działań które wyeliminują gryzonie oraz w końcowym etapie utylizacja złapanych lub zatrutych gryzoni.

Wykonując usługę podchodzimy do każdego zlecenia indywidualnie i zależnie od potrzeb korzystamy z profesjonalnych urządzeń:

  • Chwytacze żywołowne
  • Karmniki deratyzacyjne
  • Pułapki lepowe
  • Pułapki mechaniczne

Używamy sprawdzone i bezpieczne rodentycydy dla ludzi i zwierząt domowych.

  • Trutka w formie pasty
  • Trutka w formie kostki
  • Trutka w formie płynu
  • Tutka w formie ziarna
  • Tutka w formie granulatu
  • Tutka w formie piany

Rodentycydy przez nas używane zaczynają działać chwile po zażyciu, lecz gryzonie giną w ciągu kilku dni, nie wzbudzając nieufności i nie powodując awersji na preparat, co umożliwia całkowitą deratyzację. Gryzonie poddane działaniu trucizny, już po pierwszej dawce odczuwają duszenie i szukają otwartych przestrzeni.

Powrót do strony głównej